Referencie

Penzión Ampra, Josefův Důl, Česká republika

Penzión Ampra, Josefův Důl, Česká republika

Po nainštalovaní IQRC sme znížili spotrebu elektrickej energie v priemere o 25%. Možnosť vzdialenej kontroly vykurovacieho systému ušetrí správcovi penziónu veľa času//Václav Kuřátko, majiteľ penziónu

Bezdrôtové ovládanie 24 elektrických olejových radiátorov IQ Line. Prostredníctvom systému IQRC sme zabezpečili centrálnu kontrolu elektrického vykurovania a prípravy teplej úžitkovej vody v jednotlivých ubytovacích a spoločenských miestnostiach trojpodlažného penziónu.

Hlavným dôvodom pre investíciu do nového elektrického vykurovacieho a regulačného systému boli vysoké prevádzkové náklady penziónu. Pre správcu zariadenia neexistoval vhodný regulačný nástroj, pomocou ktorého by riadil teploty podľa aktuálnej obsadenosti.

Na základe uvedených skutočností súhlasili majitelia penziónu s riešením, ktoré znamenalo investíciu v podobe výmeny pôvodných elektrických konvektorov, za elektrické olejové radiátory IQ Line. Ich veľkou výhodou je, že sa vďaka integrovanému rádiovému modulu dajú bezdrôtovo ovládať a programovať prostredníctvom systému IQRC.

"Po nainštalovaní IQRC sme znížili spotrebu elektrickej energie v priemere o 25%. Možnosť vzdialenej kontroly vykurovacieho systému ušetrí správcovi penziónu veľa času" - Václav Kuřátko, majiteľ penziónu
 

Súčasťou nového riešenia bolo aj bezdrôtové ovládanie činnosti ohrievačov na prípravu teplej úžitkovej vody.

Špecifiká projektu

Nakoľko je správca penziónu ubytovaný v inom objekte, museli sme zabezpečiť možnosť vzdialenej správy a kontroly vykurovacieho systému. Keďže v čase realizácie nebola ešte možnosť aplikovať ovládanie cez internet, museli sme zabezpečiť bezdrôtové spojenie medzi dvoma budovami prostredníctvom smerových antén.

Súčasný stav

Po inštalácii systému IQRC sa dajú teploty v jednotlivých miestnostiach penziónu centrálne a individuálne nastavovať. Správca systému optimalizuje náklady využívaním časovo-teplotných programov, ktoré zohľadňujú aktuálnu obsadenosť, periódu dňa (nočný útlm), prípadne individuálne požiadavky hostí.

 

Dosiahnuté úspory sa v porovnaní s východiskovým stavom, pohybujú na úrovni 25%. Vďaka nim sa celková investícia vrátila už v priebehu 4 vykurovacích sezón.

alebo