Ocenenia

Najlepší inovatívny projekt Trnavského samosprávneho kraja

Najlepší inovatívny projekt Trnavského samosprávneho kraja

Trnavský samosprávny kraj, ako partner medzinárodného projektu Predstavenie regionálnych energetických koncepcií (CEP – REC), vyhlásil Súťaž o najlepší inovatívny projekt realizovaný na území Trnavského samosprávneho kraja v oblasti obnoviteľných zdrojov energie.

Víťazstvo si odniesol projekt Strednej odbornej školy Senica s názvom „Efektívne šetrenie v priestoroch SOŠ Senica – regulácia tepla v budove SOŠ Senica prostredníctvom bezdrôtového systému IQRC“

Jedinečnosť zónového regulačného systému IQRC spočíva v možnosti bezdrôtového ovládania širokého okruhu vykurovacích zariadení a prvkov domácej automatizácie. Výsledkom je ideálne vyregulovaný objekt. Ideálne nastavenie systému zabezpečí, že žiadna miestnosť nebude vykurovaná v čase, kedy nie je využívaná, čo umožní ušetriť veľké finančné prostriedky za vykurovanie a zároveň prispeje k ochrane životného prostredia. Prínosom systému je nastavenie teploty učební v rôznych časových pásmach.

Víťazný projekt bude publikovaný v brožúre vydanej v rámci projektu CEP-REC v náklade 5000 ks v ôsmych krajinách Európy (Česká republika, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovenská republika, Slovinsko, Taliansko).

Sme radi že sme naším systémom IQRC pomohli Strednej odbornej škole uspieť v konkurencii mnoho projektov.

zdroj: https://www.trnava-vuc.sk

 

alebo